Геодезичне GNSS обладнання та GPS системи ГЛОНАСС
Геодезичне GPS обладнання і GPS ГЛОНАСС системи в геодезії активно застосовуються на початкових етапах будівництва, межування, прив'язки контрольних точок розбивки теодолітних і тахеометрических ходів, з допомогою GPS обладнання польові геодезичні роботи виконуються в рекордно стислі терміни дозволяючи не тільки збирати координатні дані, але і одночасно зі збором виробляти їх обробку в реальному часі. GPS системи та геодезичне обладнання GPS застосовні в досить широкому спектрі різних областей. Традиційно, GPS обладнання Trimble, Spectra Precision застосовується в будівництві та геодезії. Також, GPS обладнання служить для транспорту – в якості основи навігаційної системи і розрахунку місця розташування. В сучасних системах моніторингу будівель і споруд, найважливіших інженерних об'єктів, все більше GPS обладнання інтегрується з різноманітним діагностичним обладнанням, таким як трасошукачі, ехолоти, безпілотні діагностичні, наглядові і тепловізійні літальні апарати. Геодезичне GPS обладнання та GPS системи дозволяють прив'язувати дані діагностики об'єкта до точного часу й географічних координат. Геодезичні GPS приймачі служать для визначення координат різних об'єктів перебувають у певних точках на місцевості. Геодезичний GPS приймач приймає і обробляє супутниковий сигнал, перетворюючи дані координати на місцевості.
Геодезичні GPS/ГЛОНАСС приймачі дозволяють визначати координати з точністю від кількох метрів до кількох міліметрів. ГЛОНАСС приймач є російською альтернативою американським приймачів системи супутникового позиціонування GPS. ГЛОНАСС приймачі служать як для визначення координат, швидкості та інших параметрів крім того ГЛОНАСС приймач може бути використаний в системах з високою динамікою об'єктів.
Серед супутникового геодезичного обладнання GNSS, на нашому сайті, ви знайдете одно - та двочастотні приймачі GPS, багаточастотні приймачі нового покоління GPS/ГЛОНАСС, радіомодеми і GSM модеми, а також приймачі з підтримкою RTK і спеціалізоване ПО.
Геодезичні приймачі:
GNSS приймачів, що забезпечують сантиметрову точність визначення координат пунктів. До цієї категорії відносяться приймачі, що вимірюють псевдодальность до супутника і фазу несучої хвилі. Геодезичні приймачі бувають: одночастотными (L1) і двухчастотными (L1/L2); односистемными (GPS) і двосистемними (GPS-ГЛОНАСС). Практично всі сучасні геодезичні приймачі мають можливість приймати диференціальні поправки SBAS, використовувані для завдань навігації. Програмне забезпечення, що входить в комплект геодезичних GNSS приймачів, дозволяє заздалегідь планувати зйомку, експортувати дані з приймача на комп'ютер для подальшої обробки (обчислення векторів і зрівнювання мережі), створювати цифрові карти з атрибутивною інформацією, експортувати дані в різні ГІС пакети для подальшої обробки.
Приймачі для задач ГІС:
Це GNSS обладнання призначене для збору просторової та атрибутивної інформації для створення цифрових карт і наповнення геоінформаційних систем. Воно може забезпечити точність позиціонування від декількох дециметрів до декількох метрів. Для задач ГІС, як правило, використовуються кодові або фазові одночастотні приймачі, які можуть працювати як в автономному режимі, так і в режимі DGPS, приймаючи диференціальні поправки від супутникових систем EGNOS і OmniStar або від довгохвильових морських радіомаяків (MSK).
Програмне забезпечення, що входить в комплект ДВС приймачів, виконує наступні функції: вводить диференціальні поправки в координати пунктів; створює цифрові карти з атрибутивною інформацією; забезпечує експорт даних в різні ГІС пакети для подальшої обробки.
Навігаційні приймачі:
До цього класу GNSS обладнання відносяться кодові приймачі (як правило GPS приймачі), які забезпечують точність визначення місця розташування до 15 метрів. Більшість приймачів цього класу мають вбудовані цифрові карти місцевості, бази даних населених пунктів, автозаправок, ресторанів і т. д. В навігаційних GPS-приймачах використовується навігаційне програмне забезпечення, що дозволяє знаходити потрібні пункти, прокладати маршрути, записувати траєкторії під час руху. Програмне забезпечення, що входить в комплект навігаційних приймачів, що дозволяє експортувати дані з приймача на зовнішні пристрої, та імпортувати в нього інформацію про шляхові точки, маршрути і траєкторіях.
Внутрішнє програмне забезпечення різних приймачів відрізняється по складності і числу виконуваних функцій. Більшість сучасних навігаційних приймачів дозволяють здійснити перерахунок координат з системи WGS-84 в локальні системи координат і картографічні проекції.
Некоторые из навигационных приемников могут иметь встроенные барометр, компас и точечные базы данных (ТБД) с координатами городов и населенных пунктов мира. Более сложные приемники имеют встроенные электронные базовые карты, включающие в себя линейные и площадные объекты, такие как дороги, реки, моря, государственные границы и т.д.
GNSS датчики:
Датчики являются элементом технических систем, предназначенных для измерения, сигнализации, регулирования, управления устройствами или процессами. Исторически и логически датчики связаны с техникой измерений и измерительными приборами. Обобщающий термин датчик укрепился в связи с развитием автоматических систем управления, как элемент обобщенной логической концепции: датчик — устройство управления — исполнительное устройство — объект управления. Як правило, датчик - це закінчений по своїй функціональності прилад, що підключається по одному з відомих інтерфейсів до системи автоматичного управління або реєстрації. GNSS датчик включає навігаційні приймачі для первинної та вторинної обробки навігаційних супутникових сигналів, об'єднані в один блок.
- Польові контролериПольовий контролер – відноситься до порівняно нового геодезичного обладнання, істотно підвищує ефективність виконання топографо-геодезичних робіт.Повна версія статті